لوازم خانگی

تاریخچه سامسونگ

تاریخچه سامسونگ

تاریخچه سامسونگ شاید بتواند برای خیلی از افرادی که به دنیای تکنولوژی و لوازم خانگی علاقه دارند جذاب باشد و بتوانند الگو های زیادی از این غول دنیای فناوری در دنیا باشد.سامسونگ برندی کره ای آشنا دنیا می باشد که توانسته با محصولات خود سروصدا های زیادی برپا کند و در سال های گذشته که محصولات چینی هم ایران مثل الان اشباع نشده بود ، کمتر خانه ای پیدا می کردید که یکی از محصولات این برند کره ای یعنی سامسونگ را در خانه خود نداشته باشد.

از تلویزیون های باکیفیت گرفته تا ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و یخچال فریزر ساید بای ساید و... سیر زیادی از لوازم خانگی را توانسته است شرکت سامسونگ تولید و روانه بازار جهانی بکند. شاید سوال شما هم این باشد که چه موردی بوده که سامسونگ نیز مثل سایر رقبای قدیمی خود فراموش نشود و همچنین مسیر موفقیت خود را بیشتر و بیشتر بکند ؟

بهترین راه برای پیدا کردن این سوال ، مرور تاریخچه سامسونگ می باشد که از ابتدای تاسیس تا امروزه تونسته دید جامعی از فراز و نشیب های طولانی را ایجاد بکند ، همراه فروشگاه لوازم خانگی بکایی باشید تا تاریخچه شرکت سامسونگ را مرور نماییم.

👇فیلمی کوتاه از  تاریخچه شرکت سامسونگ را در زیر مشاهده نمایید👇

تغییر و تحول سامسونگ از گذشته تاکنون

سامسونگ از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده فناوری در کل جهان است. شرکت سامسونگ بعد از تأسیس توسط I Byung Chul (لی بیونگ-چول) در ۱ مارس سال ۱۹۳۸ (۱۰ اسفند ۱۳۱۶) به‌عنوان شرکت بازرگانی با صادرات از کره جنوبی به چین کار خود را آغاز کرد. «در زبان کره‌ای نام سامسونگ به معنی سه ستاره است

سامسونگ یک شرکت چندملیتی کره‌ای است که در شهر سئول قرار دارد. در همان سال اول کسب‌وکار خود را تاگو، کره، تجارت رشته‌فرنگی و کالاهای تولید شده در شهر و اطراف آن به چین و سایر استان‌ها شروع کرد.

در پرانتز باید بگوییم که اقتصاد کره جنوبی بعد از اتمام جنگ کرده در سال ۱۹۵۳ بعد از میلاد در دوره‌ای که به‌عنوان رودخانه ‘هان’ شناخته شده است، روبه‌بهبودی رفت و Samsung شرکتی بود که به رشد کره جنوبی در ثبات اقتصادی کمک بسیاری کرد.

تاریخچه سامسونگ در سال 1938

لوازم خانگی سامسونگ

لوازم خانگی سامسونگ

لی بیونگ چول کسی بود که شرکت بازرگانی میتسوبیشی را که با نام samhoe سامسونگ شناخته می‌شود، تأسیس کرد. این شرکت در ابتدا فقط ۴۰ کارمند داشت که بیشتر در زمینه مواد غذایی محلی، ماهی خشک و ماکارونی و… فعالیت می‌کرده است.

بعد از جنگ جهانی دوم این شرکت تنوع عظیمی در سایر حوزه‌های تجاری مانند خرده‌فروشی و بیمه پدید آورد. samsung شرکت را به دفتر مرکزی پایتخت آن یعنی سئول در سال ۱۹۴۷ منتقل کرد تا به رشد آن کمک کند. همچنین یک کارخانه تصفیه شکر در بوسان تأسیس کرد.

تاریخچه سامسونگ در اواخر دهه 50

بنیانگذار سامسونگ

بنیانگذار سامسونگ

در این دهه شرکت سامسونگ 3 تا از بزرگ‌ترین بانک‌های تجاری کره جنوبی و یک شرکت بیمه و شرکت تولید سیمان و کود را خریداری کرد.

مرور دهه 60

سامسونگ در دهه ۶۰ پا به عرصه الکترونیک گذاشت. قسمت‌های زیاد محصولات همچون سامسونگ الکترونیکس، سامسونگ الکترو مکانیکس، سامسونگ کورنینگ را شرکت کردند.

سامسونگ در سال 1969

سامسونگ

سامسونگ

سامسونگ در این سال خرید و تأسیس مؤسسات تجاری متعددی همچون: کارخانه کاغذسازی، بیمارستان، شرکت بیمه عمر و سایر مؤسسات تجاری را آغاز کرد. همچنین اولین محصولات الکترونیکی سیاه‌وسفید خود را معرفی کرد.

گذشته سامسونگ در دهه 70

سامسونگ الکترونیک در دهه ۷۰ از طریق خرید و توسعه سطح وسیعی شکوفا شد:

در دهه هفتاد چند قرن گذشته، نیازهای بازار بین‌المللی را تأمین کرد.

مرکز تحقیق و توسعه سوون را بنیان‌گذاری کرد.

صنایع سنگین سامسونگ را تأسیس کرد که تا سال ۱۹۷۴ میلادی به‌عنوان بزرگ‌ترین کشتی‌سازان جهان شناخته می‌شد.

بخشی از شرکت نیمه‌هادی کرده را به تصاحب خود درآورد که آن را به تولیدکننده پیشرو الکترونیک در کشور تبدیل کرد.

در این دهه سامسونگ پس از خرید Hanguk Jenja Tongsin وارد صنعت سخت‌افزار ارتباطات شده در آغاز کار خود تابلوی تلفن، سیستم تلفن و فکس را توسعه داد و پس از آن به سمت تولید تلفن همراه روانه شد.

 • سال 1970 تلویزیون سیاه‌وسفید را تولید کرد
 • صادرات تلویزیون سیاه‌وسفید به اسم پاناما در سال 1971
 • سال 1972 تولید تلویزیون سیاه‌وسفید در بازار داخلی
 • 1974 تولید ماشین لباسشویی و یخچال
 • سال 1977 صادرات تلویزیون‌های رنگی
 • سال 1979 تولید انبوه مایکروویو و گسترش دستگاه ضبط کاست ویدیو خانگی

تاریخچه شرکت سامسونگ دهه 80 و 90

تاریخچه شرکت سامسونگ دهه 80 و 90

تاریخچه شرکت سامسونگ دهه 80 و 90

در این دهه شرکت سامسونگ وارد صنعت سخت‌افزاری مخابرات شد که در آغاز کار سوئیچ بورد تلفن و بعدها سیستم‌های فکس و تلفن را تولید کرد. در آخر هم شروع به تولید تلفن‌های همراه کرد.

از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۷۹ گروه سامسونگ فروش ماشین لباسشویی را آغاز کرد که به پتروشیمی سامسونگ و صنایع سنگین سامسونگ تبدیل شد. در سال 1977، Samsung Construction، Samsung Techwin، Samsung Fine Chemicals راه‌اندازی شدند که در همان ابتدای کار شروع به صادرات تلویزیون‌های رنگی کردند.

تا سال ۱۹۷۸ چهار میلیون تلویزیون سیاه‌وسفید فروخته شد. گروه سامسونگ پیش از سال ۱۹۸۰ به تولید انبوه امواج مایکروویو پرداختند.

۱۹۸۸ ادغام کردن شرکت صنایع نیمه‌های و مخابراتی با شرکت الکترونیک سامسونگ و برگزیدن صنایع نیمه‌هادی و لوازم خانه برای خطوط اصلی رخ داد.

سپس در سال ۱۹۸۷ بنیان‌گذار شرکت سامسونگ یعنی آقای لی بیونگ چول، مجموعه سامسونگ را به ۴ گروه تجاری مهندسی، ساخت‌وساز، محصولات پیشرفته و الکترونیک تقسیم شد. همچنین مواد شیمیایی، مواد غذایی، سرگرمی، کاغذ، مخابرات وارد گروه شینسه و گروه هانسول و سی جی شدند.

در دوره ۸۰ سامسونگ الکترونیکس سرمایه‌گذاری‌های بزرگی را برای توسعه و تحقیق انجام داد که نتیجه آن گسترش سامسونگ به نیویورک، توکیو، تگزاس، انگلستان، پرتغال و شهر آستین بود.

این شرکت بزرگ در طول دهه ۱۹۹۰ تبدیل به شرکت بین‌المللی شد. ستاد ساخت‌وساز سامسونگ پروژه ساختمانی با ارتفاعی شبیه برج پتروناس در مالزی، تایپه ۱۰۱ در کشور مالزی، برج خلیفه برمین در امارات متحده عربی را مورد پشتوانه خود قرار داد.

در سال ۱۹۹۳ سامسونگ تمرکز خود را به سه صنعت الکترونیک و مهندسی و مواد شیمیایی گذاشت. سامسونگ در فناوری LCD سرمایه‌گذاری کرد و تا سال ۲۰۰۵ تبدیل به بزرگ‌ترین تولیدکننده پنل LCD در جهان شد.

سامسونگ در سال ۱۹۹۸گوشی موبایل خود را در کشور کره عرضه کرد که بخش عمده‌ای از آن در دست شرکت موتورولا بوده است. سری گلکسی ساموسنگ رقابت سنگینی با آیفون دارد. این سری از گوشی موبایل Samsung در سال ۲۰۱۵ با صفحه نمایش منحنی دو لبه موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفت.

 • ۱۹۸۰ راه‌اندازی و تولید دستگاه تهویه مطبوع
 • ۱۹۸۲ تغییر نام شرکت مخابرات کره به شرکت صنایع نیمه هادی و مخابرات سامسونگ
 • ۱۹۸۳ تولید کامپیوتر شخصی
 • ۱۹۸۶توسعه نوار ویدیویی 4mm

سامسونگ از دهه ۲۰۰۰ تا کنون

لوازم سامسونگ

لوازم سامسونگ

در ابتدای دهه ۲۰۰۰ شرکت سامسونگ از طریق موارد زیر وارد دنیای هوش مصنوعی و تلفن همراه شد:

 • در سال ۲۰۰۱ گوشی موبایل SPH-1300 وارد بازار شد.
 • در سال ۲۰۰۵ اولین تلفن تشخیص گفتار گسترش یافت.
 • شرکت‌های توسعه‌دهنده فناوری برای دستگاه الکترونیکی را خریداری کردند.
 • موبایل Samsung galaxy S ll در سال ۲۰۱۱ میلادی وارد عرصه بازار شد.
 • در سال ۲۰۱۲ یعنی بعد از تولید Samsung galaxy S ll ،گوشی موبایل Samsung galaxy S lll عرضه شد.

سازمان‌ها و شرکت‌های که به گسترش پیشنهادات شرکت در فناوری پزشکی، تلویزیون هوشمند، صفحه‌نمایش OLED و هوش مصنوعی کمک می‌کرده‌اند را از آن خود کرد.

در سال 2006 سونی در زمینه تولید صفحه نمایش LCD با سامسونگ همکاری خود را شروع کرد. مشارکت این دو برند به‌صورت 50 – 50 بود؛ این درحالی بود که سامسونگ یک سهم بیشتر از سونی داشت که به سونی اجازه کنترل تولیدات می‌داده است. در اواخر سال 2011 سامسونگ سهام شرکت سونی را خرید تا بتواند به‌طور تمام‌وکمال کنترل را در دست بگیرد.

Samsung کسب‌وکار خود را در چند زمینه تلفن همراه، زیست داروها، الکترونیک گسترش دارد. این شرکت در در جهت سرمایه‌گذاری ریو بخش داروهای بیولوژیکی، سرمایه‌گذاری مشترکی با بیوژن نیز انجام داد.

Samsung در سال 2012 با توسعه خود در بازار تلفن همراه تبدیل به بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن همراه شد. این شرکت ۳ تا ۴ میلیارد دلار جهت ارتقای کارخانه نیمه‌هادی خود در آستین تگزاس دارد تا همچنان تولیدکننده برتر باقی بماند.

این شرکت عظیم Gear VR را در سپتامبر 2014 معرفی کرد تا یک دستگاه واقعیت مجازی که برای گلکسی نوت ۴ ساخته شده است.

همچنین سامسونگ یک ساعت هوشمند بهداشتی ورزشی به‌نام Gear Fit 2 در سال 2016 و هدفون بی‌سیم Gear Icon X منتشر کرد که تا اواخر سال، ساعت هوشمند Gear G3 را وارد عرصه بازار کرد.

در اواخر سال ۲۰۱۷ نیز گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۸ عرضه شد که یک پیروزی برای شرکتی بود که با مشکلات تولید در عرضه گلکسی نوت ۷ مواجه بوده است.

لوگو سامسونگ

لوگو سامسونگ نیز مانند سایر برند ها تغییرات زیادی داشته است که آخرین طرح آن که امروزه آن را زیاد مشاهده میکنید ، بعد از 21 سال تغییر کرد.این لوگو که بیضی بوده و شهرت زیادی نیز دارد ممکنه برای استفاده بر روی لوازم خانگی مناسب باشد ، ولی استفاده آن روی هر چیز دیگری مثل گوشی و تبلت و … ممکنه خسته کننده به نظر برسد.به همین علت سامسونگ تصمیم گرفت تا لوگو خود را ساده تر بکند که در شکل زیر میتوانید آن را مشاهده نمایید.

لوگو سامسونگ

لوگو سامسونگ

نتیجه‌ گیری

لی بیونگ چول، سامسونگ الکترونیس را به‌عنوان شرکت بازرگانی واقع در سئول در تاریخ ۱ مارس ۱۹۳۸تأسیس کرد. در ابتدا تنها با ۴۰ کارمند به‌عنوان فروشگاه مواد غذایی کار خود را آغاز کرد و صادرات کالاهای تولید شده را در شهر و استان‌ها همچون ماهی خشک و رشته‌فرنگی را شروع کرد. سامسونگ در صنایع مختلف زیرمجموعه‌های متعددی همچون الکترونیک، فایر، بیمه عمر، صنایع سنگین و سی اندی را دارد.

خرید لوازم خانگی سامسونگ

خرید لوازم خانگی سامسونگ

خرید لوازم خانگی سامسونگ

امروزه پیدا کردن یک محصول با کیفیت اصلی از برند سامسونگ به دلیل تحریمات خارجی دشوار می باشد و ممکنه نتوانید به برند های دیگر نیز اعتماد بکنید و یا به فروشنده ها اعتماد این که به شما همان محصول اصلی را بفروشند و ارسال بکنند .فروشگاه لوازم خانگی بکایی با داشتن سابقه بلند مدت در زمینه فروش انواع لوازم خانگی خارجی و ایرانی ، این تضمین را به شما عزیزان میدهد تا با خیال راحت ، به خرید لوازم خانگی سامسونگ از این فروشگاه را داشته باشید

1 نظر در “تاریخچه سامسونگ

 1. آواتار علی حسینی علی حسینی گفت:

  مقاله کاملی بود استفاده کردیم ممنونم ازتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *