لوازم خانگی

تاریخچه ال جی

تاریخچه LG

تاریخچه شرکت ال جی LG همانند سایر برند های معرف دنیا ، شاید بتوانید برای بسیاری از افراد فعال در زمینه تکنولوژی و لوازم خانگی جالب باشد و دوست داشتهباشید به صورت مفید و کوتاه ، تاریخچه این غول تکنولوژی جهان را بدانید ، پس در ادامه همراه فروشگاه لوازم خانگی بکایی باشد تا این برند معروف را برسی و راه های خرید لوازم خانگی ال جی را مشاهده نمایید.

ال جی یک شرکت چند قومیتی کشور کره جنوبی است که این شرکت از چهارمین شرکت بزرگ کشور کره است .شرکت ال جی در سال 1958 شروع فعالیتش بود و تا امسال توانسته با محصولات باکیفیت خود کاربران بسیار زیادی را جذب خود نگه دارد.ال جی توانسته است نام برترین تولید کننده لوازم خانگی را بدست آورد و فناوری های مدرن روز را بر روی دستگاه های خود پیاده کند تا یک برند خوش نام و نشان برای خود باشد.

ال جی توانسته از بخش های مختلفی پشتیبانی بکند که برترین و بزرگترین آن ها به نام ال جی الکترونیکس می باشد که به صورت تخصصی در زمینه لوازم خانگی و دیجیتال فعالیت میکند. در حال حاضر شرکت ال جی محصولاتی متنوع از جمله تلویزیون ، یخچال فریزر، ساید بای ساید، موبایل، تبلت، گجت های اسمارت پوشیدنی و … را تولید و روانه ی بازار خواهد کرد.

👇فیلمی کوتاه از تاریخچه شرکت ال جی را در زیر مشاهده نمایید👇

درباره شرکت ال جی چه می‌ دانید؟

بیشتر افراد هنگامی که به برند ال جی فکر می‌کنند اغلب به علت وسایل الکترونیکی مصرفی خانگی هستند که شعار این شرکت این است که «زندگی خوب است» و توانسته با این شعار و نام به محبوبیت های بزرگی دست یابد.

به این صورت سرآغاز این شرکت را می‌توان به نخستین تلاش‌های خلق فرصت در اوایل کره جنوبی است که بعد از جنگ می‌توان آن را جست‌وجو کرد.

اولین کسب‌وکار موفق آمیز برند ال جی، در شرکت صنعتی lucky chemical (به معنی خوش شانس) در سال ۱۹۵۷شروع شد که آن آغاز به فروش یک کرم صورت جدید به نام lucky کرد که با داشتن قیمت تقریباً بالایی به کمک ماده بسیار باکیفیت به‌سرعت فروخته شد؛ اما باوجوداینکه سرعت فروش بسیار بالا بود به علت مشکل بزرگی که درب‌های کرم وجود داشت بسیاری از خریداران کرم آن را پس می‌دادند.

برای این مشکل راه‌حلی داشتند که راه‌حل آن استفاده از پلاستیک در دور درب‌ کرم بود با اینکه این مواد در کشور کره زیاد نبود!

برند ال جی در تاریخ سپتامبر ۱۹۵۲ یک کارخانه پلاستیک در بوسان افتتاح کرد و آغاز به تولید برس‌های موی پلاستیکی کرد که به موفقیت بزرگی دست‌یافت که باگذشت زمانی دو ماه مجبور به این شد که ماشین‌های تولیدی بیشتری را برای پاسخ‌دادن به نیازهای زیاد مردم اضافه کند و همچنین شروع به تولیدکردن محصولات تازه‌ای مانند کاسه شست‌وشو و مسواک کرد.

برند ال جی در سال ۱۹۵۳ موفق به تأسیس‌کردن شرکت صنعتی Lak Hui شد؛ اما مقام‌پرستی آن در همین‌جا پایان نیافت.

در سال ۱۹۵۸ شرکت گلد استار را تأسیس کرد که بعد از آن شرکت ال جی الکترونیکس شد. گلد استار بعد از شروع به کارآغاز به توسعه یک رادیو کرد و در سال ۱۹۵۹ اولین رادیو خانگی کره از خط تولید خارج شد.

بعد از شروع‌کردن به تولید پنکه، تهویه هوا، تلفن، یخچال و تلویزیون کرد همچنین او خمیردندان Lucky Sodo، مسواک، صابون و ماده شوینده مصنوعی را برای نخستین‌بار در کشور کره تولید کرد.

برند Lucky در خاطرها با محصولات بهداشتی مثل صابون و شوینده‌های لباسشویی Hiti شناخته شده بود؛ اما این برند بیشتر با خمیردندان Perioe و Lucky در ارتباط بود.

برند ال جی به تولیدکردن بعضی از این محصولات برای بازار کره جنوبی مثل ماده شوینده ادامه می‌دهد.

ال جی

ال جی

شرکت گلد استار اولین رادیو خانگی را در کشور کره جنوبی تولید کرد بیشتر لوازم الکترونیکی مصرفی‌ها با نام شناخته شده تجاری‌ Gold Star فروخته می‌شدند درصورتی‌که بعضی از باقی مدل‌های محصولات خانگی که در کشور کره جنوبی موجود نیستند با نام تجاری Lucky فروخته می‌شدند.

شرکت گلد استار در سال ۱۹۹۵ به نام ال جی تغییر داده شد که این شرکت همچنین حرف LG را با شعار شرکت «زندگی خوب» در رابطه است که این کار باعث شده است که برند ال جی در سطح جهانی جذابیت بسیاری به دست بیاورد.

تاریخچه LG Electronics همیشه با خواسته این شرکت برای به‌وجودآوردن یک زندگی شادتر و بهتر محاصره شده است.

از زمانی که LG Electronics در سال ۱۹۵۸ افتتاح شد به کمک متخصص تکنولوژیکی که با تولیدکردن بسیاری از لوازمت خانگی مثل تلویزیون و رادیو به‌دست‌آمده راه را برای واردشدن به عصر دیجیتال پیشرفته پیش برده است.

برند ال جی الکترونیکس در قرن بیست و یکم از محصولات جدید زیادی رونمایی کرده است که تکنولوژی‌های جدیدی را در گروه دستگاه‌های تلفن همراه و تلویزیون‌های دیجیتال استفاده کرده است و همچنین به تقویت‌کردن جایگاه خود به‌عنوان یک شرکت جهانی ادامه می‌دهد.

به همان صورت که این شرکت تجارت پلاستیک خود را زیاد کرد شرکت Gold Star Ltd را در سال ۱۳۵۸ افتتاح کرد که بعد از جنگ کره جنوبی افتتاح شد تا به کشور در حال بازسازی‌شدن لوازم الکترونیکی و مصرفی و لوازم خانگی ایجاد و پخش کنند.

برند گلد استار اولین تلویزیون، رادیو، یخچال، تهویه هوا و ماشین لباسشویی کره جنوبی را تولید کرد.

برند گلد استار یکی از یکی از گروه‌های ال جی با شرکت خواهرش Industrial Corp و Lucky Chemical بود که هم اکنون LG Households و LG Chem است که هر دوی آنها Lucky Gold Star را در سال 1983 به وجود آوردند.

برند Gold Star در تاریخ ۲۸ فوریه سال ۱۹۹۵ با Ls Cable و Lucky Chemical یکی کردند و نام شرکت را به نام Lucky Gold Star تغییر دادند و در آخر به LG Elctronics تغییر داده شد.

دستاوردهای شرکت ال جی

لوازم خانگی ال جی

لوازم خانگی ال جی

همانطور که در بالا توضیح دادیم ، ال جی توانسته در این سال های فعالیت خود ، دستاورد های بی نظیری کسب نماید که در ادامه ما آنها را طبق سال های فعالیت شرکت LG دسته بندی کردیم .

۱۹۵۸

در سال ۱۹۵۸، LG Elctronics با اسم Gold Star افتتاح شد.

از هنگامی که LG Elctronics در سال ۱۹۵۸ افتتاح شد به کمک متخصص تکنولوژیکی که یا ایجاد بسیاری از لوازم خانگی مثل تلویزیون و رادیو به‌دست‌آمده است که این راه را برای واردشدن به عصر دیجیتال پیشرفته پی کرده است.

۱۹۵۹

برند گلد استار بعد از شروع‌کردن به توسعه‌دادن یک رادیو کرد که در سال ۱۹۵۹ توانست نخستین رادیو خانگی را در کشور کره جنوبی تولید و پخش کند.

۱۹۸۲

۱۹۸۲ نخستین شرکت تولید خارج از کشور را در کشور ایالات متحده عربی افتتاح کرد.

۱۹۸۳

هر دو شرکت Gold Star و Lucky با یکدیگر یکی شدند و به Lucky Gold Stat در سال ۱۹۸۳ تبدیل شدند.

۱۹۹۵

برند گلد استار در تاریخ ۲۸ فوریه در سال ۱۹۹۵ با Ls Cable و Lucky Chemical یکی شدند و نام شرکت را به نام Lucky Gold Star تغییر دادند که در آخر به LG Elctronics تغییریافته است.

در آخر این شرکت در سال ۱۹۹۵ به نام ال جی تغییر کرده است.

۱۹۹۸

در سال ۱۹۹۸یک LG Elctronics را برای بازار Sampoorna تلویزیون سفارشی روستایی تبدیل کرد.

۲۰۰۷

یک شرکت تبعیدی است که LG Solar Energy افتتاح شد تا در سال ۲۰۰۷ به LG chem اجازه دهد که بتواند پلی سیلیکون‌های خورشیدی را تولید و پخش کند.

۲۰۰۸

در سال ۲۰۰۸ توانست نخستین تراشه مودم تلفن همراه LTE جهانی را تولید و پخش کند.

۲۰۰۹

در سال ۲۰۰۹ برند ال جی توانست به دومین مارم بزرگ تلویزیون LCD در تمام جهان شناخته شود.

۲۰۱۰

اعتبار به مایکل آن تعلق می‌گیرد که توانسته است قبل از کنارگذاری از سمت ریاست و مدیرعامل گروه ال جی در سال ۲۰۱۰ تلاش‌های برندسازی را برای LG Elctronics آمریکای شمالی هدایت کند.

۲۰۱۲

در سال ۲۰۱۲ توانسته است که سرویس Home Chat را برای لوازمات هوشمند خود معرفی کند تا اینکه توانست شرکت قطعات اتومبیل را هم تأسیس کند.

۲۰۱۴

در سال ۲۰۱۴ توانسته است که نخستین تلویزیون OLED 4K و تلویزیون هوشمند WebOS جهانی را معرفی کرده و تلفن هوشمند G3 با صفحه‌نمایش Quad HD را معرفی کند.

لوگو ال جی

لوگو ال جی هم همانند سایر برند های خود در این سال های فعالیت ، تغییراتی داشته است میتوانید در ادامه تصاویر آن را ببینید و برسی نمایید.طرح اولیه لوگو لوازم خانگی ال جی در سال 1995 معرفی شد که تنها از یک نوع رنگ و پالت رنگی استفاده شده بود.

تاریخچه لوگو ال

تاریخچه لوگو ال

در لوگو ال جی یک دایره قرمز مشاهده میکنید که نشان بین المللی بودن این برند می باشد.بیشتر که دقت کنید ، به یک طرح با لبخند پی میبرید که حرف L نماد یک لبخند می باشد و حروف چینی به کار رفته در آن شکل بینی و چشم LG را نمایش می دهد.این سبک از لوگو نشان دهنده تایید و دوستی بین افرادی که از این برند خریداری میکنند می باشد که همیشه خوشحال هستند.

سخن پایانی …

به گفته خود شرکت ال جی ، این برند معروف در زمینه تکنولوژی و لوازم خانگی ، به دلیل ایجاد تجربه زندگی متفاوت و پرمعنا شروع به تولید محصولات خود کرده است. اگر کمی به تاریخچه ال جی دقت کنید و محصولات تولیدی آن را برسی کنید ، به وضوح این ادعا را تایید میکند.

فعالیت های ال جی در راستای تحقق و دستیابی به این هدف بزرگ می باشد. نوآوری هایی که در ال جی اتفاق می افتد باعث پیشرفت در سایر برندها نیز شده است، زیرا سایر تولیدکنندگان باید تجهیزات خود را ساده کرده و مدل های باکیفیت تولید کنند تا از ال جی عقب نمانند. محصولات ال جی یکی از پرفروش ترین محصولات هستند، بدون شک شما هم اکنون با ارائه محصولات عالی و باکیفیت در چنین جایگاه ارزشمندی قرار گرفته اید.

دوستان عزیز در صورت نیاز به خرید لوازم خانگی ال جی میتوانید از طریق زیر ، راه های ارتباطی با فروشگاه لوازم خانگی اصفهان (بکایی) را مشاهده نمایید و به خرید محصولات با کیفیت ال جی به صورت کاملا اصلی و اورجینال دست یابید .همچنین فروشگاه بکایی ارسال در سرتاسر کشور ایران را دارد و میتوانید با خیال راحت به خرید لوازم خانگی LG بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *