لوازم خانگی

راهنمای خرید جارو برقی

lazy

راهنمای خرید جارو برقی

در عصر جدید جارو برقی را می‌توان در هر خانه ای بین لوازم خانگی ها یافت. زیرا این روزها دیگر جارو برقی های پیشرفته جایگزین جارو های دستی شده اند و کمتر از جارو دستی استفاده می‌شود و کسی میل به استفاده از جارو های دستی را ندارد.

راهنمای خرید جاروبرقی خوب

در این عصر برای تمیزکاری در هر خانه، شرکت یا مغازه‌ از جارو برقی استفاده می شود و تمیز کاری‌های محیط کار و زندگی بدون استفاده از جارو برقی سخت و کاری غیر ممکن است!

اگر برای خرید جارو برقی در بازار جارو برقی به تحقیق و پژوهش بپردازیم با گستردگی بسیار بزرگی از لوازمات رو به رو می‌شوید که هم شکل و هم اندازه های مختلفی دارند. اگر چه کارکرد همه آنها با مکش همراه است، ولی موردهایی در هر یک وجود دارد که آنها را از یکدیگر جدا می‌کند یا یک محصول را بر محصول دیگر اولویت می‌دهند.

جارو برقی‌ ها از نظر شکل و ظاهر به ۲ گروه کلی بخش بندی می‌شوند:

  1. جاروبرقی‌های ایستاده یا راکد
  2. جاروبرقی‌های خوابیده

جارو برقی‌ های ایستاده که به جاروهای عصایی هم شناخته شده اند، آنهایی هستند که محفظه زباله‌ آنها، موتور، پارویی و جا دستی همگی در یک بدنه قرار گرفته‌اند و ضروری ترین نمودار آنها این است که بی بهره از خرطومی هستند.

این جارو برقی‌ ها با گذشت زمان تغییرات زیادی در محفظه ها و موتور داشتند، ولی شکل کلی آنها تفاوت ظاهری زیادی نکرده است. جارو های عصایی به دلیل گنجایش کم محفظه های زباله برای مکان های بزرگ قابل استفاده نیستند و اکثراً دارای سیم‌ جمع‌ کن نیستند و سیم اتصال برق آنها به‌ طور دستی جمع می شود و به قفل های روی بدنه جارو برقی آویخته می‌شود.

در گونه های مدرن و پیشرفته جارو برقی ها قسمت موتور جارو برقی به صورتی طراحی‌ شده تا بشود آن را از تنه‌ جارو جدا کرده و به‌ طور جارو دستی هم از آن استفاده کرد.

جارو برقی‌ های خوابیده جاروهایی هستند که با گفته شدن و شنیدار کلمه‌ “جارو برقی” اکثراً در تفکر هر شخصی به خاطر آورده می‌شوند. نمودارهای اصلی این جارو برقی ها بهره داشتن از خرطومی و لوله‌ های فلزی آنها است.

نکات مهم در خرید جارو برقی

خیلی از افراد شکل و شمایل جارو برایشان مهم است. شکل جارو شاید بتواند آخرین چیزی باشد که می‌توان به آن توجه کرد. زیرا که به صورت کامل پسندیده و سلیقه‌ ای است، که آن را در اختیار مشتریان می‌گذاریم.

وزن و سنگینی جارو هم بسیار موضوع مهمی است، با اینکه اکثراً حرکت جارو برقی روی چرخ‌ هایی که زیر بدنه آن قرار دارد و روی زمین است، ولی اگر وزن جارو سنگین باشد در مواردی که نیاز به بلند کردن و جا به جا کردن جارو باشد عملی سخت برای مصرف کننده خواهد بود. با توجه به مقدار و اندازه استفاده خود و حوصله کارکرد خودتان بین جارو های کیسه‌ ای یا جاروهای بدون کیسه را انتخاب کنید.

از عوامل مهم دیگر قدرت موتور جارو است که با عدد نشان داده می‌شود و واحد اندازه گیری آن وات است. جاروهای خانگی به‌ طور همگانی توانی در اندازه های ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ وات دارند. ولی این تمام قضیه نیست و قدرت مکش یا کشش جارو هم باید در خاطر گرفته شود. قدرت مکش همیشه عددی کمتر از قدرت موتور را نشان می دهد. این قدرت مکش همان مسئله ای است که برای خریداران اهمیت پیدا می‌کند.

آشکار است که موتوری با قدرت بالا تر قدرت مکش بیشتری هم هستند ولی قدرت مکش بین دو جارو برقی را با قدرت موتور یکدیگر می‌تواند بسیار مختلف باشد. این متفاوت بودن تاثیر گذار از شکل پارویی، اندازه و متصلات لوله‌ها و عایق‌ بندی بدنه است. به صورت خلاصه اینکه قدرت مکش با قدرت موتور متفاوت است و پیرو اسکلت جارو، لوله خرطومی و پارویی است.

مهم: گول حقه فروشنده‌ها را نخورید که لوله های خرطومی را جدا می‌کنند و قدرت مکش را با چسباندن دستشان به وارد شدن هوا روی بدنه جارو نشان می‌دهند!

 قدرت مکش باید در سر پارویی جارو و با نصب کامل لوله‌ها بر روی آن انجام شود. نکته هایی برای خرید یک جارو برقی خوب با قیمت مناسب از اولین و ضروری ترین خصوصیاتی که باید  آن را مورد توجه قرار دهیم همان قدرت موتور جارو برقی و یا همان قدرت مکش جارو است.  از کم ترین قدرت های موتور جارو برقی 1600 وات و از بیشترین قدرت های موتور 2500 وات برای استفاده خانگی است.

خصوصیات دیگری که در حین خرید پسندیده است که به آن توجه کنید مقدار مصرفی انرژی جارو برقی است. جارو برقی به عنوان وسیله ای که امکان دارد دفعاتی در گذشت هفته و ساعت هایی در طول روز برای سطح های متفاوت مورد مصرف قرار بگیرد. هر چه مقدار مصرفی انرژی کمتری داشته باشد، مطمئنا قبض برق ارزان‌ تر را به دنبال دارد.

مناسب برای حمل و جا به جایی بودن و سبک بودن جارو برقی از باقی خصوصیت های مثبتی است که بهتر است که جارو برقی ای که برای خریداری انتخاب می‌کنید، داشته باشد.

در حین خرید جارو حتما از فروشنده تقاضا کنید تا جارو برقی را برای شما تست کند تا مقدار صدای جارو برقی را بسته به شناخت خودتان انتخاب کنید و در این زمینه فقط بخاطر گفتن فروشنده که جاروی انتخاب شده‌ شما بی صدا است، اعتماد نکنید.

جارو برقی چی بخرم؟

Negar ۲۰۲۲۰۷۱۶ ۲۱۱۸۴۳

با اینکه انتخاب کردن یک جارو برقی بر پایه خواسته های اشخاص مختلف است، اما نکته های ویژه ای وجود دارند که در حین خریدن جارو برقی حتما باید به آنها دقت شوند.

 بعضی از ضروری ترین نکات در حین انتخاب کردن یک جارو برقی خوب عبارتند از:

  • هزینه ای که برای خریدن جارو برقی خود در خاطر گرفته اید
  • میزان و قدرت مکش جارو برقی
  • ضمانت نامه های اصلی و خدمات پس از فروش دستگاه جارو برقی
  • مقدار اندازه جارو برقی

این دلیل وجود دارد که از نظر مالی جارو برقی بدون کیسه می تواند در مقابل با جارو برقی کیسه دار به صرفه باشد اما علت این گفته که جارو برقی بی کیسه در مقابل کیسه دار بهتر است این که همانگونه که قبلاً هم گفته و به آن اشاره شده است، یکی از خصوصیات های جارو برقی های کیسه دار عوض کردن راحت کسیه آن است و این می تواند در بازه زمانی بلند مدت هزینه های زمانی و هزینه های زیادی را در اثر عوض کردن کیسه ها برای مصرف کننده به وجود بیاورد.

پس در این صورت می توانیم جارو برقی های بدون کیسه را سر چشمه ای برای ذخیره کردن هزینه های زمانی و مالی در خاطر گرفت. اما در طرف دیگر عوض کردن صافی های جارو برقی های بدون کیسه هزینه هایی است که برابر خیلی از اشخاص مخفی مانده است. علت آن هم این است که این جارو برقی ها به دلیل نداشتن کیسه شامل صافی های پر قدرت و با قابلیت نفوذ بسیار کم در برابر ذره های گرد و غبار هستند که این دلیل موجب می شود در گذشت بلند مدت این صافی ها کار کرد خودشان را از دست بدهند و شما را محبور می کند هر چند وقت تمیزکاری صافی ها را انجام داده و در صورت ممکن  آنها را عوض کنید.

جارو برقی مورد نظر خود را بر پایه مقدار قدرت و کشش آن در نظر بگیرید. به صورت کلی جارو برقی های کیسه دار شامل میزان قدرت مکش به مرتبه های بالا و قوی تری هستند و این حالت برای محدوده ای از خانه که فرش ضخیم و پرزدار پهن شده، مناسب است و یا برای اشخاصی که در خانه خود از حیوانات خانگی دارند می تواند بسیار کارساز باشد.

اما اگر شما از جارو برقی فقط برای سطح های سخت و زبر مصرف می‌کنید نیازی نیست از این جارو برقی های کیسه دار مصرف کنید، در همین حین در این قسمت از راهنمای خریدن جارو برقی باید توجه ویژه ای به میزان قوی بودن مکش جارو برقی مورد نظر داشته باشید.

 اگر از جارو برقی های کیسه دار استفاده می کنید و با قدرت مکش کم و ضعیف آن رو به رو شدید نگران نشوید. این قدرت کم در مکش جاروبرقی در بیشتر مواقع به علت پر بودن محفطه کیسه آن بوده و نیاز است که آن را خالی کنید.

در این صورت سفارش راهنمای جارو برقی به شما این است تا حد ممکن و به صورت زمانی و‌ گذشت دوره ای کیسه های جارو برقی خودتان را چک کرده و در صورت پر بودن آن را خالی کرده و یا در صورت خراب بودن و مشکل داشتن آن را عوض کنید.

در حین خرید به درازا و طول سیم جارو برقی مد نظرتان توجه کنید! اگر از آن گروه اشخاصی هستید که تمایل ندارید در حین جارو کردن همیشه سیم جارو و پریز برق را عوض کنید تا به مکان مد نظر خود نزدیک تر شود در حین خریدن جارو حتما به درازای سیم برق جارو توجه ویژه ای را داشته باشید.

درازای سیم برق جارو برقی ها به صورت استاندارد و عادی حدودا 2 تا 3 متر است که با گشتن بیشتر در بازار امکان دارد که جارو برقی هایی با درازای سیم 4 متر هم پیدا کنید.

از آن جایی که عملکرد جارو برقی ها تمام شده به سطوح فرش و موکت و سرامیک نمی شود، دارا بودن لوازمات جانبی و برس های متفاوت جارو برای تمیز کردن شیارها و قسمت های دور از دسترس مبل ها هم نیز از جمله نکته هایی است که حین خریدن جارو برقی باید به آن توجه کرد.

حالا سوال شده است که آیا جارو برقی های کیسه دار یا بدون کیسه را بخریم؟

لازم به گفتن است که بدانید که این دو خصوصیات معیار اولویت داشتن یکی بر دیگری نیست و هر نوع  از آن ها هواداران و مخالفان خود را دارند و این خودتان هستید که باید با در خاطر گرفتن شروط بخصوص خودتان بهترین نوع انتخاب را برای خود ایجاد کنید.

به صورت کلی جارو برقی ها این ویژگی ها را دارند تا کم ترین ضرر را به زیست محیطی و محل زندگی خود وارد کند. چونکه طراحی آن ها به صورتی انجام شده است که ویژگی جذب کردن مواد مضر را داشته و نمی‌تواند آن مواد مضر را دفع کند.

اگر ما پاکت جارو برقی را یک زباله تصور کنیم میتوان گفت که جارو برقی های پاکت دار زباله های بیشتری دارد. اما به این نکات هم باید توجه کرد که پاکت های جارو برقی نسبت به محفظه ها دیرتر پر می‌شود و در زمان بیشتری آشغال ها را نگه می‌دارند. اما بعد از استفاده از جارو برقی های محفظه ای باید تا اینکه مخفظه پر شد باید آن را خالی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *